Profilaktyka próchnicy i chorób dziąseł

Próchnica zębów i zapalenie dziąseł powodowane są przez bakterie znajdujące się w jamie ustnej. Bakterie te wykorzystują cukier zawarty w jedzeniu i napojach produkując z niego kwasy, które rozpuszczają szkliwo zębów lub doprowadzają do stopniowego zaniku kości utrzymującej zęby.

 

Naukę prawidłowego oczyszczania zębów pod okiem dyplomowanej higienistki dentystycznej prowadzimy nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Prawidłowa metoda szczotkowania, dobrana indywidualnie ma podstawowe znaczenie dla utrzymania dobrego stanu zębów i dziąseł. Równie ważny jest dobór szczoteczki do zębów oraz stosowanie nici dentystycznej. Uczymy również metod oczyszczania protez zębowych, mostów, implantów i aparatów ortodontycznych. W trakcie okresowych wizyt przeprowadzamy zabiegi piaskowania, tzn. profesjonalnie oczyszczamy zęby z kamienia i osadów przy użyciu m.in. ultradźwięków i piaskarki.

 

Aby zabezpieczyć zęby przed próchnicą wykonujemy impregnowanie ich bezbarwnym lakierem przeciwpróchnicowym. Ta cienka warstwa utrzymuje się na zębach przez kilka godzin, a fluor przenika w tym czasie do szkliwa zębów i wzmacnia je.